SmålandsTouren
  START    TOURFORMAT    STARTER    SPELARE    RESULTAT    Senaste anmälan: Simon Bjernhagen, Mörlanda BS  

Turboresultat serie 7


<< Tillbaka              Skriv ut

Högsta resultat i serie 7 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Högsta resultat i serie 8 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Max 300. Vid fler lika resultat avgör hcp.
 
Namn Klubb   Hcp   Serie 7   Kvalificerad
för final
Jan Ingvarsson Team Värnamo BC   23   300    
Linus Vedin Team Clan BK   4   268   1828
Gustaf Johansson BK 64   11   256   1921
Benny Ahnberg Gislaveds BK   18   254    
Johnny Hall BK Cahoot   19   254   1920
Filip Lindbjer BK June   16   252   1863
Daniel Blom Marbodals BS   16   251    
Camilla Lindqvist BK Hallandia   11   249    
Tobias Gustavsson Team Växjö BC   11   247    
Jan Larsen Team Clan BK   15   246   1895
Robin Axeborg BK Cahoot   21   245   1824
Jerker Bergfeldt Team Värnamo BC   40   240    
Pontus Andersson Team Clan BK   0   238    
Anton Ahlgren Tingsryd KK   6   238    
Daniel Ström BK June   26   238    
Filip Jansson Team Växjö BC   12   236    
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen   42   236    
Johan Jacobsson BK Gärdet   14   235    
Alex Ghermanescu Hjo Bowlingklubb   20   234    
Lennart Andersson Mörlanda BS   22   234    
Lena Henriksson Eksjö BK/EBOK   35   234    
Jonas Holmér BK Cahoot   40   234    
Åke Igefjord Eksjö BK/EBOK   42   234    
Johan Sjöstedt Oskarshamns BK   30   233   1900
Jörgen Jonsson Eksjö BK/EBOK   31   233    
Stefan Björkman BS Bockarna   18   231    
Per-Anders Andersson IFK Borås   14   230    
Hans-Peter Streiby Eksjö BK/EBOK   23   228    
Jerry Carlstrand IFK Borås   26   227   1874
Sören Carlsson Team Värnamo BC   32   227    
Simon Ritzel-Häggblad IFK Borås   38   226    
Jörgen Andersson Team Clan BK   3   225    
Daniel Fransson Team Värnamo BC   21   225    
Stig Johansson Team Värnamo BC   35   225    
Sabina Asplund BK Högland   7   223    
Håkan Fasth Brutus Club   10   223   1844
Sebastian Francsics Nybro IF   28   222    
Martin Karlsson IFK Borås   10   221   1856
Yvonne Bjelke-Larsen BK Högland   26   221    
Anders Rogvall Jönköpings BK   28   220    
Ricky Kronqvist Brutus Club   35   219    
Nicklas Wettergren BK Accic   42   219    
Glenn Holmén Mörlanda BS   15   218    
Per-Erik Nilsson Kalmar AIK BK   34   217    
Alexander Martinsson Kulladals BS   13   215    
Bengt Carlsson Team Värnamo BC   33   215    
Ida Andersson BK Högland   0   214    
Anders Jardbring Vetlanda BC   42   214    
Peder Grimsen Halmia BS   8   213    
Jonas Gustafsson BK Pondus   28   213    
Kenth Burenby BK Rubinen   30   212    
Helen Tagesson BK Högland   42   208    
Mårten Jonsson Team Clan BK   20   207    
Patrick Bohm Stureby BK   0   206    
Kim Lingvall Team Clan BK   4   206    
Sören Fransson Team Värnamo BC   9   206    
Mats Wahlström Marbodals BS   11   206    
Timmy Fredriksson Team Clan BK   25   206    
Tommie Rudolfsson Nybro IF   32   206    
David Karlsson Team Växjö BC   11   205   1902
Besim Gül Hjo Bowlingklubb   25   202    
Axel Desaix IFK Borås   14   201    
Johan Hedenborg Växjö Allmänna IS   37   201    
Simon Bjernhagen Team Alingsås BC   30   200    
Lars-Erik Carlsson Jönköpings Dövas IK   31   200    
Jörgen Lifström BK Accic   42   200    
Patrik Hjort Jönköpings Kägelklubb   18   199    
Alexander Martinsson Team Clan BK   18   199    
Niklas Assarsson Team Malmoe BK   18   199    
Katrin Jansson Team Växjö BC   16   197    
Madelene Carlstrand BK Calluna   19   196    
Ulf Danielsson Eksjö BK/EBOK   19   195    
Tomas Johansson Eksjö BK/EBOK   17   194    
Peter Hellström Team Clan BK   0   193   1997
Jonathan Martinsson Tingsryd KK   26   191    
Carl-Oskar Palmér Brutus Club   37   191    
Christer Hjort Jönköpings Kägelklubb   15   190    
Marie Lövkvist IF Raketen   42   190    
Victoria Johansson Team X-Calibur BK   3   189    
Per Lidström Oskarshamns BK   14   189   1839
Anton Olsson Team Clan BK   11   188    
Martin Järnland Kulladals BS   35   187    
Patrik Green IK Ymer   35   181    
Johannes Gül Hjo Bowlingklubb   27   180    
Viktoria Sofková BK Högland   18   177    
Niklas Johansson Team Clan BK   15   176    
Tommy Lundh Team Baltzar BC   4   172    
Peter Bjernhagen Team Alingsås BC   29   171    
Christian Carpman Hjo Bowlingklubb   13   167    
 
Aktuella resultat
 
Visa alla starter
 
Visa alla spelare
 

 

Anmälningsstatistik

Startande spelare:   358
Totalt antal starter: 1555
Spelade starter: 1555
Män/kvinnor: 79% män,
21% kvinnor
 

 

Tävlingsperioder

Borås 25/8 - 16/12
 
Jönköping 29/9 - 22/12
 
Nässjö 8/12 - 2/2
 
Värnamo 9/2 - 14/4
 
Eksjö 23/3 - 9/5
 
SuperSemifinal 25/5 (Värnamo)
Superfinal 26/5 (Värnamo)
Olika profiler!
 

 

Prispengar/deltävling

1:a   15 000 kr
2:a     7 000 kr
3:a     5 000 kr
4:a     3 000 kr
5-8:e     2 000 kr
9-12:e     1 500 kr
13-16:e     1 200 kr
17-20:e     1 100 kr
21-24:e     1 000 kr