SmålandsTouren
  START    TOURFORMAT    STARTER    SPELARE    RESULTAT    Senaste anmälan: Simon Bjernhagen, Mörlanda BS  

Turboresultat serie 8


<< Tillbaka              Skriv ut

Högsta resultat i serie 7 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Högsta resultat i serie 8 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Max 300. Vid fler lika resultat avgör hcp.
 
Namn Klubb   Hcp   Serie 8   Kvalificerad
för final
Bengt Carlsson Team Värnamo BC   36   299    
Pasi Granlund Forsheda BK   9   296    
Per-Anders Andersson IFK Borås   12   291    
Anton Persson Team Clan BK   6   285   1871
Robin Axeborg BK Cahoot   19   278    
Axel Engblom Team Clan BK   12   275   1921
Mattias Möller Höganäs BC   5   273    
Jörgen Jonsson Eksjö BK/EBOK   29   273    
Filip Jansson Team Växjö BC   14   272   2003
Hans Forsén Team Växjö BC   23   272   1981
Christer Undfors BK Pondus   23   270    
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb   23   268    
Yvonne Bjelke-Larsen BK Högland   31   268    
Victor Magnusson Forsheda BK   35   268    
Patrik Green IK Ymer   42   264   1894
Carl-Oskar Palmér Brutus Club   37   262    
Hanna Persson Forsheda BK   42   257    
Sabina Asplund BK Högland   8   256   1874
Jesper Larsen Team Pergamon BC   0   254    
Sören Fransson Team Värnamo BC   7   253   1936
Mårten Jonsson Team Clan BK   18   252    
Anton Ahlgren Tingsryd KK   8   251    
Pontus Persic Bodekull BK   28   251    
Daniel Fransson Team Värnamo BC   22   250    
Martin Järnland Kulladals BS   34   250    
Sebastian Mårtensson Team Värnamo BC   42   249    
Gustaf Johansson BK 64   11   246    
Pontus Sjögren Team Växjö BC   23   242    
Kim Lingvall Team Clan BK   4   241    
Benny Rancinger Team Värnamo BC   28   241    
Simon Ritzel-Häggblad IFK Borås   32   241    
Linus Vedin Team Clan BK   1   240   1952
Lars Johansson Forsheda BK   7   240    
Sabina Nilsson BK Parant   16   240    
Tomas Johansson Eksjö BK/EBOK   15   238    
Tomas Magnusson Forsheda BK   25   238    
Christer Hjort Jönköpings Kägelklubb   16   237    
Jörgen Andersson Team Clan BK   3   236    
Mattias Ragnarsson Team Växjö BC   18   236    
Tommie Rudolfsson Nybro IF   34   236    
Bengt Lindström Forsheda BK   13   235    
Christian Carpman Hjo Bowlingklubb   14   235   1889
Anton Olsson Team Clan BK   7   234   1884
Makis Manthos BK June   7   234   1896
Jan Ingvarsson Team Värnamo BC   19   234    
Stig Johansson Team Värnamo BC   36   234    
Peter Hellström Team Clan BK   0   233   1912
Paul Örvall IFK Borås   11   233    
Anders Rogvall Jönköpings BK   34   233    
Thobias Karlsson Västra Frölunda BK   18   232    
Niklas Antonsson IF Raketen   22   232    
Johnny Hall BK Cahoot   17   231    
Monica Hellberg BK Wicki   30   231    
Patrik Emanuelsson Team Värnamo BC   42   230    
Robin Fransson Team Växjö BC   39   228   1881
Martin Karlsson IFK Borås   8   227    
Daniel Svensson IF Raketen   31   227    
Carl-Gunnar Bergh Nybro IF   40   227    
Jonas Holmér BK Cahoot   40   227    
Madeleine Hammarström BK Linnéa   40   226    
Niklas Linderholm IFK Borås   1   223    
Timmie Gunnarsson Tingsryd KK   21   223    
Timmy Fredriksson Team Clan BK   30   222    
Johan Hedenborg Växjö Allmänna IS   35   222    
Oliver Oscarsson IK Ymer   18   221   1955
Linda Jönsson BK Högland   25   221    
Jonas Gustafsson BK Pondus   29   221    
Peder Grimsen Halmia BS   6   220    
Frida Dahlgren BK Högland   6   220    
Mats Wahlström Marbodals BS   9   220    
Jerry Carlstrand IFK Borås   17   219    
Filip Lindbjer BK June   17   219    
Patrik Hjort Jönköpings Kägelklubb   19   219    
Jerker Bergfeldt Team Värnamo BC   40   219    
Christian Holmén IFK Borås   7   218    
Axel Desaix IFK Borås   10   217    
Lennart Andersson Mörlanda BS   21   217    
Mikael Mårtensson Team Värnamo BC   30   217    
Tobias Gustavsson Team Växjö BC   13   216   1885
Alexander Martinsson Kulladals BS   14   215    
Johan Sjöstedt Oskarshamns BK   27   215    
Karin Sjögren Forsheda BK   42   215    
Daniel Ström BK June   30   214    
Sören Carlsson Team Värnamo BC   32   213    
Thomas Andersson Tollarps BK   6   212    
Erik Kyrk BK Kyrk Skövde   10   212    
Stefan Björkman BS Bockarna   15   212    
Christer Svensson Vetlanda BC   26   211    
Lars-Hjalmar Gerdtman Forsheda BK   18   210    
David Karlsson Team Växjö BC   11   209   1883
Jan Larsen Team Clan BK   15   208    
Peter Bjernhagen Team Alingsås BC   30   208    
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen   42   208    
Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK   1   207    
Niklas Johansson Team Clan BK   12   207    
Per Lidström Oskarshamns BK   13   204   2004
Olle Gannerud Jönköpings Kägelklubb   24   204    
Anders Jardbring Vetlanda BC   42   204    
Joakim Öhrwall IFK Borås   10   203    
Thorbjörn Ohlsson IK Ymer   14   202    
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde   22   202    
Håkan Fasth Brutus Club   9   201    
Lena Henriksson Eksjö BK/EBOK   35   200    
Helen Tagesson BK Högland   42   200    
Peter Eriksson BK Cahoot   10   198    
Niclas Mårtensson Forsheda BK   12   198    
Peter Brandt Halmia BS   21   198    
Johan Jacobsson BK Gärdet   16   197    
Leif Ljung Team Växjö BC   23   196    
Pia Melkersson BK Linnéa   42   196    
Pontus Martinsson Team Clan BK   10   193    
Cathrine Lindström BK Viskan   18   193    
Stig-Ove Wisberg Jönköpings BK   34   193    
Fredrik Nilsson BK Accic   14   192    
Simon Bjernhagen Team Alingsås BC   31   187    
Peter Gunnarsson Tollarps BK   42   185    
Mattias Lindström IK Ymer   16   184    
Marie Lövkvist IF Raketen   42   183    
Benny Ahnberg Gislaveds BK   17   181    
Gunilla Andersson BK Linnéa   41   177    
Sven Petersson BK Pondus   38   172    
Barsamo Calan Team Värnamo BC   40   171    
Stefan Christiansson BK 64   42   171    
Fredrik Brattborn IF Raketen   23   170    
Per Haag Forsheda BK   12   167    
Jonathan Martinsson Tingsryd KK   29   162    
Viktoria Sofková BK Högland   14   159    
Niklas Assarsson Team Malmoe BK   11   127    
 
Aktuella resultat
 
Visa alla starter
 
Visa alla spelare
 

 

Anmälningsstatistik

Startande spelare:   358
Totalt antal starter: 1555
Spelade starter: 1555
Män/kvinnor: 79% män,
21% kvinnor
 

 

Tävlingsperioder

Borås 25/8 - 16/12
 
Jönköping 29/9 - 22/12
 
Nässjö 8/12 - 2/2
 
Värnamo 9/2 - 14/4
 
Eksjö 23/3 - 9/5
 
SuperSemifinal 25/5 (Värnamo)
Superfinal 26/5 (Värnamo)
Olika profiler!
 

 

Prispengar/deltävling

1:a   15 000 kr
2:a     7 000 kr
3:a     5 000 kr
4:a     3 000 kr
5-8:e     2 000 kr
9-12:e     1 500 kr
13-16:e     1 200 kr
17-20:e     1 100 kr
21-24:e     1 000 kr