SmålandsTouren
  START    TOURFORMAT    STARTER    SPELARE    RESULTAT    Senaste anmälan: Simon Bjernhagen, Mörlanda BS  

Turboresultat serie 8


<< Tillbaka              Skriv ut

Högsta resultat i serie 7 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Högsta resultat i serie 8 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Max 300. Vid fler lika resultat avgör hcp.
 
Namn Klubb   Hcp   Serie 8   Kvalificerad
för final
Teddie Jönsson BK Pondus   32   299    
Christian Holmén IFK Borås   5   283    
Hans-Peter Streiby Eksjö BK/EBOK   37   280   1872
Niklas Linderholm IFK Borås   2   269   1884
Linus Vedin Team Clan BK   4   268    
Kim Lingvall Team Clan BK   8   266   1834
Mikael Andersson Brutus Club   28   266    
Elin Adolfsson Team X-Calibur BK   11   265    
Johnny Hall BK Cahoot   14   262    
Johan Sjöstedt Oskarshamns BK   26   261    
Jonathan Eriksson Team Clan BK   7   260    
Alexander Martinsson Kulladals BS   15   260    
Thobias Karlsson Västra Frölunda BK   18   260    
Filip Jansson Team Växjö BC   16   258    
Mikael Karlsson Vetlanda BC   38   258    
Christer Danielsson Eksjö BK/EBOK   0   257   1842
Tommie Rudolfsson Nybro IF   37   257    
Johan Jacobsson BK Gärdet   21   256    
Tobias Gustavsson Team Växjö BC   16   254    
Anton Ahlgren Tingsryd KK   9   253    
Anton Persson Team Clan BK   5   250    
Ida Andersson BK Högland   3   249   1835
Timmy Fredriksson Team Clan BK   30   249   1857
Per Höglander BK Hulingen   16   248    
Rasmus Andersson BS Bockarna   23   248   1842
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen   42   248    
Peter Hellström Team Clan BK   0   247   1847
Per Lidström Oskarshamns BK   12   247    
Johan Waxegård BK Hulingen   24   247    
Helen Tagesson BK Högland   42   246    
Fredric Flink Olofströms BS   9   245    
Håkan Fasth Brutus Club   12   245    
Dannie Madsen Team Clan BK   19   244    
Karl-Gustaf Nyman Oskarshamns BK   41   244    
Patrik Hjort Jönköpings Kägelklubb   23   243    
Linda Jönsson BK Högland   27   242    
Mårten Jonsson Team Clan BK   20   241    
Sven Petersson BK Pondus   37   238    
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb   1   237    
Tomas Johansson Eksjö BK/EBOK   21   237    
Pontus Martinsson Team Clan BK   9   235    
Victoria Johansson Team X-Calibur BK   5   234    
Thomas Pedersen Jönköpings Kägelklubb   17   234    
Niklas Antonsson IF Raketen   20   233    
Ulf Danielsson Eksjö BK/EBOK   16   232   1847
Viktoria Sofková BK Högland   11   231    
Tomas Ånhed IFK Borås   14   231    
Jan Ingvarsson Team Värnamo BC   19   231    
Pontus Andersson Team Clan BK   0   229    
Makis Manthos BK June   5   229    
Linus Larsson Brutus Club   16   229    
Benny Rancinger Team Värnamo BC   30   228    
Barsamo Calan Team Värnamo BC   40   227    
Per-Anders Andersson IFK Borås   12   226    
Fredrik Undfors Brutus Club   22   226    
Carl-Oskar Palmér Brutus Club   41   226    
Peter Bjernhagen Team Alingsås BC   34   225    
Daniel Ström BK June   37   225   1825
Simon Nilsson Jönköpings Kägelklubb   39   224    
Jörgen Andersson Team Clan BK   2   223    
Thomas Sjöbergh Oskarshamns BK   34   223    
Axel Engblom Team Clan BK   10   222    
Kent Andersson Team Clan BK   28   222    
Stefan Björkman BS Bockarna   16   221    
Olle Gannerud Jönköpings Kägelklubb   28   221    
Jerker Bergfeldt Team Värnamo BC   42   221    
Max Andersson Vimmerby BK   13   219    
Robin Axeborg BK Cahoot   22   219    
Bengt Carlsson Team Värnamo BC   41   219    
Anton Olsson Team Clan BK   3   218    
Lena Henriksson Eksjö BK/EBOK   38   218    
David Karlsson Team Växjö BC   15   217    
Niklas Johansson Team Clan BK   11   216    
Gustaf Johansson BK 64   12   216    
Marcus Nyberg Team Pergamon BC   14   216    
Rebecka Jr Larsen Team X-Calibur BK   0   215    
Katrin Jansson Team Växjö BC   11   214    
Pierre Hjalmarsson Jönköpings Dövas IK   29   214    
Anders Hempel Jönköpings BS/Boys   28   213    
Pontus Sjögren Team Växjö BC   25   212    
Jörgen Jonsson Eksjö BK/EBOK   32   212    
Stefan Christiansson BK 64   42   212    
Mats Wahlström Marbodals BS   5   211    
Jonas Gustafsson BK Pondus   32   211    
Martin Järnland Kulladals BS   38   211    
Ulf Johansson BK Viskan   14   209    
Yvonne Bjelke-Larsen BK Högland   38   209   1813
Benny Ahnberg Gislaveds BK   19   207    
Lars-Erik Carlsson Jönköpings Dövas IK   42   207    
Andreas Wester BK Accic   0   206   1911
Christian Carpman Hjo Bowlingklubb   14   206    
Niclas Johansson KS Edsbowlarna   5   205    
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb   24   205    
Johan Hedberg Brutus Club   21   203    
Carl Kindberg Team Clan BK   28   202    
Patrik Green IK Ymer   42   202   1825
Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK   2   200    
Martin Andersson IFK Borås   18   200    
Andreas Johansson Team Värnamo BC   32   200    
Erik Kyrk BK Kyrk Skövde   10   199    
Lovisa Alpskog BK Linnéa   29   199    
Glenn Holmén Mörlanda BS   12   198    
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde   26   198    
Viktor Ljungqvist Team Clan BK   39   195    
Sabina Asplund BK Högland   8   194    
Peter Brusewitz BK Kåess   18   194    
Viktor Gullberg BK Femtionian   22   194    
Jan Larsen Team Clan BK   13   192   1906
Lisbeth Uddemar Gymnastik o IF Fram   22   192    
Rickard Nilsson BK Hulingen   18   191   1859
Timothy Jönsson IK Ymer   16   187    
Göran Alm BK Pondus   27   187    
Anders Rogvall Jönköpings BK   28   187    
Christer Hjort Jönköpings Kägelklubb   15   184    
Christer Undfors BK Pondus   23   184   1870
Jonathan Martinsson Tingsryd KK   27   184    
Johan Hedenborg Växjö Allmänna IS   35   183    
Axel Desaix IFK Borås   12   181    
Loke Molander Johansson KS Edsbowlarna   42   181    
Lars-Johan Björk Marbodals BS   5   180    
Jerry Carlstrand IFK Borås   14   180    
Lars-Olof Persson BK Pondus   42   179    
Bengt Lindström Forsheda BK   11   177    
Anders Jardbring Vetlanda BC   42   175    
Sandra Andersson BK FH Engelholm   0   172    
Sabina Nilsson BK Parant   18   171    
Lars Johansson Forsheda BK   5   169    
Robert Säfström Team Baltzar BC   13   169    
Filip Lindbjer BK June   11   165    
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb   21   164    
Jenny Johansson BK Cahoot   4   163    
Emil Fredriksson BK Tegnér   31   160    
Martin Karlsson IFK Borås   9   159    
Stig-Ove Wisberg Jönköpings BK   26   159    
Ida Håkansson BK Cahoot   14   157    
Niklas Assarsson Team Malmoe BK   10   155    
Johan Bergqvist Team Clan BK   4   132    
 
Aktuella resultat
 
Visa alla starter
 
Visa alla spelare
 

 

Anmälningsstatistik

Startande spelare:   358
Totalt antal starter: 1555
Spelade starter: 1555
Män/kvinnor: 79% män,
21% kvinnor
 

 

Tävlingsperioder

Borås 25/8 - 16/12
 
Jönköping 29/9 - 22/12
 
Nässjö 8/12 - 2/2
 
Värnamo 9/2 - 14/4
 
Eksjö 23/3 - 9/5
 
SuperSemifinal 25/5 (Värnamo)
Superfinal 26/5 (Värnamo)
Olika profiler!
 

 

Prispengar/deltävling

1:a   15 000 kr
2:a     7 000 kr
3:a     5 000 kr
4:a     3 000 kr
5-8:e     2 000 kr
9-12:e     1 500 kr
13-16:e     1 200 kr
17-20:e     1 100 kr
21-24:e     1 000 kr