SmålandsTouren
  START    TOURFORMAT    STARTER    SPELARE    RESULTAT    Senaste anmälan: Simon Bjernhagen, Mörlanda BS  

Turboresultat serie 7


<< Tillbaka              Skriv ut

Högsta resultat i serie 7 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Högsta resultat i serie 8 inkl dyn hcp = 1 finalplats
Max 300. Vid fler lika resultat avgör hcp.
 
Namn Klubb   Hcp   Serie 7   Kvalificerad
för final
Anton Olsson Team Clan BK   3   293   1921
Alexander Martinsson Kulladals BS   14   293    
Viktor Svarén BK Kyrk Skövde   22   292    
Robin Axeborg BK Cahoot   26   292   1868
Bengt Carlsson Team Värnamo BC   41   287    
Stefan Björkman BS Bockarna   15   282    
Benny Rancinger Team Värnamo BC   35   271    
Patrik Hjort Jönköpings Kägelklubb   26   270   1918
Kenny Holgersson Marbodals BS   12   269   1891
Kim Ojala Team Pergamon BC   0   268   1871
Christian Carpman Hjo Bowlingklubb   16   263    
Niklas Johansson Team Clan BK   12   257    
Johan Jacobsson BK 64   25   256    
Joachim Karlsson Team Clan BK   0   255   1886
Bengt Lindström Forsheda BK   9   255    
Jerker Bergfeldt Team Värnamo BC   42   254    
Stig-Ove Wisberg Jönköpings BK   28   251    
Christian Holmén IFK Borås   4   250    
Erik Florå BK Cahoot   25   250    
Björn Lindqvist KS Edsbowlarna   4   249    
Johnny Hall BK Cahoot   12   249    
Tobias Räisänen Team Pergamon BC   11   248    
Tomas Johansson Eksjö BK/EBOK   22   248    
Anders Myrling Zinkaduz BC   35   247    
Peter Bjernhagen BK Viskan   42   247    
Jörgen Jonsson Eksjö BK/EBOK   35   246    
Lisbeth Uddemar Gymnastik o IF Fram   22   243    
Mattias Lindström IK Ymer   18   242    
Linus Vedin Team Clan BK   7   239   1921
Axel Engblom Team Clan BK   9   239    
Andreas Kristoffersson Zinkaduz BC   37   239    
Jan Larsen Team Clan BK   13   237    
Martin Järnland Kulladals BS   38   237   1970
Jerry Carlstrand IFK Borås   9   236    
Simon Bjernhagen BK Viskan   26   236    
Jonas Gustafsson BK Pondus   32   236   1869
Tomas Qvist Jönköpings Kägelklubb   24   235    
Daniel Blom Marbodals BS   9   232    
Axel Desaix IFK Borås   16   231    
Mariana Andersson Team X-Calibur BK   18   231    
Rebecka Jr Larsen Team X-Calibur BK   0   230    
Mikael Roos Team Alingsås BC   1   230    
Kim Lingvall BK Cahoot   6   229    
Christer Niklasson Kungälvs BK   7   229    
Camilla Cassegård Eksjö BK/EBOK   30   229    
Emelie Hjort Jönköpings Kägelklubb   19   228    
Torbjörn Nilsson BK Strömkarlen   40   228    
Henrik Ahlstrand Jönköpings Kägelklubb   1   227    
Per-Olof Johansson Team Värnamo BC   42   227    
Niklas Antonsson IF Raketen   18   226    
Benny Ahnberg Gislaveds BK   21   226    
Anton Ahlgren Tingsryd KK   13   225   1877
Lennart Andersson Mörlanda BS   15   225    
Niklas Assarsson Team Malmoe BK   12   223    
Robert Säfström Team Baltzar BC   17   223    
Timothy Jönsson IK Ymer   18   223   1983
Mårten Jonsson Team Clan BK   22   223    
Thomas Cassegård Eksjö BK/EBOK   33   223    
Patrik Green BK Midas   42   223    
Håkan Fasth Brutus Club   14   220   1921
John Johansson Borås GIF BK   16   220    
Anders Rogvall Jönköpings BK   24   220    
Christer Hjort Jönköpings Kägelklubb   14   219    
Besim Gül Hjo Bowlingklubb   21   219    
Victoria Björk Borås GIF BK   36   219    
Martin Karlsson BK Kåess   8   218    
Jörgen Andersson Team Clan BK   0   217    
Markus Carlsson IK Ymer   34   217    
Ida Andersson BK Högland   3   216    
Sabina Nilsson BK Parant   18   216    
Kenneth Soergel BK Midas   42   216    
Mats Wahlström Marbodals BS   6   215    
Anders Nilsson BKF Falkenberg   10   215    
Thomas Pedersen Jönköpings Kägelklubb   11   215    
Linda Jönsson BK Högland   33   215    
Vivianne Soergel BK Midas   42   215    
Gustaf Johansson BK 64   12   214   1989
Rickard Dahllöf Zinkaduz BC   20   213   1912
Rasmus Samuelsson BK Örnen   21   213    
Olle Gannerud Jönköpings Kägelklubb   42   213    
Per-Anders Andersson IFK Borås   9   211    
Björn Ohlsson BK Cahoot   10   211    
Jessica Eriksson BK Linnéa   41   211    
Lars-Johan Björk Marbodals BS   4   210    
Victoria Johansson Team X-Calibur BK   5   209    
Joakim Öhrwall IFK Borås   10   209    
Thorbjörn Ohlsson IK Ymer   13   209    
Ulf Johansson BK Viskan   14   207    
Samuel Svensson Kungälvs BK   42   207    
Reneé Mattsson Team X-Calibur BK   17   206    
Niklas Gustafsson Kabare BS   23   206    
Tommie Rudolfsson Nybro IF   36   206    
Peter Hellström Team Clan BK   0   205    
Paul Örvall IFK Borås   7   205    
Stig Johansson Team Värnamo BC   36   205    
Simon Ritzel-Häggblad IFK Borås   38   205    
Jesper Larsen Team Pergamon BC   0   203    
Andreas Hansen Ytterby BK   9   203    
Anders Fagerberg Jönköpings Dövas IK   34   203    
Marie Carlstrand BK Calluna   19   202    
Erik Bengtsson Borås GIF BK   42   202    
Timmie Gunnarsson Tingsryd KK   22   201   1871
Andreas Johansson Team Värnamo BC   35   201    
Carl-Oskar Palmér Brutus Club   40   201    
Emma Svensson BK Linnéa   32   200    
Mattias Ohlsson Team Pergamon BC   0   199    
Pontus Martinsson Team Clan BK   8   199    
Gunnar Malmqvist Vetlanda BC   42   199    
Max Andersson Vimmerby BK   11   198    
Christoffer Jakobsson Team Pergamon BC   16   197    
Pontus Andersson Team Clan BK   0   196    
Loke Molander Johansson KS Edsbowlarna   42   196    
Fredrik Forslund BK June   25   195   1889
Stefan Svahn Eksjö BK/EBOK   27   195    
Tobias Gustavsson Team Växjö BC   15   194    
Helen Tagesson BK Högland   42   194    
Ulf Bolleby Team Gothia BC   15   192    
Martin Andersson IFK Borås   18   192   1987
Georg Andersson Vetlanda BC   36   192    
Joline Persson Planefors Team X-Calibur BK   3   190    
Henrik Svensson BK Viskan   33   190    
Lovisa Alpskog BK Linnéa   27   189    
Nathalie Madsen BK Högland   37   188    
Sabina Asplund BK Högland   11   187    
Mats Sköld IFK Borås   42   187    
Ann Svahn Eksjö BK/EBOK   34   186    
Oliver Bacnar Team Clan BK   9   185    
Anette Eriksson Team X-Calibur BK   20   185    
Håkan Svensson Vetlanda BC   42   185    
Gunhild Malmqvist Vetlanda BC   42   184    
Jan Arvidsson BK Kåess   20   182    
Robin Pettersson BK Örnen   12   180    
Caroline Lorensson Team X-Calibur BK   16   180    
Niclas Johansson KS Edsbowlarna   8   179    
Viktoria Sofková BK Högland   11   176    
Mikael Lind BK Viskan   15   176    
Johan Sjöstedt Oskarshamns BK   27   175    
Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK   2   172    
Jonathan Martinsson Tingsryd KK   34   170    
Jakob Ringqvist BK Örnen   21   169    
Anton Persson Team Clan BK   4   164    
Sandra Jonasson BK Cahoot   18   164    
Peter Brusewitz BK Kåess   19   163    
Marie Lövkvist IF Raketen   42   163    
 
Aktuella resultat
 
Visa alla starter
 
Visa alla spelare
 

 

Anmälningsstatistik

Startande spelare:   358
Totalt antal starter: 1555
Spelade starter: 1555
Män/kvinnor: 79% män,
21% kvinnor
 

 

Tävlingsperioder

Borås 25/8 - 16/12
 
Jönköping 29/9 - 22/12
 
Nässjö 8/12 - 2/2
 
Värnamo 9/2 - 14/4
 
Eksjö 23/3 - 9/5
 
SuperSemifinal 25/5 (Värnamo)
Superfinal 26/5 (Värnamo)
Olika profiler!
 

 

Prispengar/deltävling

1:a   15 000 kr
2:a     7 000 kr
3:a     5 000 kr
4:a     3 000 kr
5-8:e     2 000 kr
9-12:e     1 500 kr
13-16:e     1 200 kr
17-20:e     1 100 kr
21-24:e     1 000 kr