SmålandsTouren
  START    TOURFORMAT    STARTER    SPELARE    RESULTAT    Senaste anmälan: Simon Bjernhagen, Mörlanda BS  

Torsdag 22/11 19.00


<< Tillbaka              Skriv ut
 
  Namn/Klubb 1
2
3
4
5
6
7
8
  Hcp/
ser
  Tot
hcp
  Totalt   Turbo
1. Sabina Nilsson
BK Parant
268 195 199 191 223 198 151 247   18   144   1816  
2. Christer Danielsson
Eksjö BK/EBOK
245 197 267 255 227 201 216 203   0   0   1811  
3. Carl-Oskar Palmér
Brutus Club
182 206 146 179 150 232 191 168   42   336   1790  
4. Madelene Carlstrand
BK Calluna
199 223 182 224 224 180 184 226   18   144   1786  
5. Jonas Gustafsson
BK Pondus
180 164 188 220 165 167 204 202   34   272   1762  
6. Niklas Linderholm
IFK Borås
204 207 237 184 245 258 206 200   2   16   1757  
7. Axel Desaix
IFK Borås
181 188 181 169 247 234 240 192   15   120   1752  
8. Fredrik Forslund
BK June
205 173 187 132 191 219 189 238   25   200   1734  
9. Mikael Andersson
Brutus Club
185 198 221 150 150 194 173 219   30   240   1730  
10. Jonny Aulander
BK June
218 192 191 237 190 190 243 210   6   48   1719  
11. Stefan Svahn
Eksjö BK/EBOK
207 199 174 201 184 199 192 147   27   216   1719  
12. Linus Vedin
Team Clan BK
172 177 245 213 249 225 161 218   7   56   1716  
13. Makis Manthos
BK June
245 212 189 256 140 166 202 252   6   48   1710  
14. Peter Hellström
Team Clan BK
162 236 212 247 202 214 221 210   0   0   1704  
15. Anders Fagerberg
Jönköpings Dövas IK
164 177 198 200 190 157 170 168   34   272   1696  
16. Pierre Hjalmarsson
Jönköpings Dövas IK
193 205 175 149 177 212 167 177   29   232   1687  
17. Martin Karlsson
IFK Borås
172 210 203 212 191 169 205 236   8   64   1662  
18. Lena Henriksson
Eksjö BK/EBOK
178 198 172 213 156 115 173 168   36   288   1661  
19. Oliver Bacnar
Team Clan BK
215 182 178 148 249 210 235 166   9   72   1655  
20. Robert Säfström
Team Baltzar BC
199 191 177 233 197 149 207 161   17   136   1650  
21. Christian Holmén
IFK Borås
223 202 179 204 195 195 196 207   6   48   1649  
22. Oliver Oscarsson
IK Ymer
184 151 217 177 190 165 199 201   20   160   1644  
23. Mikael Karlsson
Vetlanda BC
139 145 222 137 185 192 156 163   38   304   1643  
24. Ann Svahn
Eksjö BK/EBOK
135 179 154 187 174 158 208 151   37   296   1642  
25. Marie Carlstrand
BK Calluna
221 157 212 161 183 159 184 196   20   160   1633  
26. Pontus Andersson
Team Clan BK
257 182 211 223 183 203 204 169   0   0   1632  
27. Lars Pejstrup
Team Mariestad BK
173 254 202 186 193 202 192 218   0   0   1620  
28. Niklas Johansson
Team Clan BK
221 178 157 223 168 198 168 193   13   104   1610  
29. Rose-Marie Johansson
Eksjö BK/EBOK
166 135 155 129 171 181 147 170   42   336   1590  
30. Sabina Asplund
BK Högland
217 162 182 215 136 171 194 228   10   80   1585  
31. Håkan Fasth
Brutus Club
171 192 178 201 169 177 163 212   15   120   1583  
32. Per Bergqvist
Team Mariestad BK
163 211 182 148 165 168 159 195   21   168   1559  
33. Michael Söderberg
BK June
159 180 203 137 161 195 163 155   25   200   1553  
34. Johan Bergqvist
Team Clan BK
193 161 193 155 170 189 251 202   3   24   1538  
35. Mikael Fredriksson
Brutus Club
162 177 170 168 178 233 172 151   14   112   1523  
36. Pontus Martinsson
Team Clan BK
233 182 173 168 153 162 200 179   9   72   1522  
37. Lennart Wester
BK Accic
187 161 137 203 130 164 155 170   24   192   1499  
38. Andreas Wester
BK Accic
184 196 183 210 186 168 150 181   5   40   1498  
 
Aktuella resultat
 
Visa alla starter
 
Visa alla spelare
 

 

Anmälningsstatistik

Startande spelare:   358
Totalt antal starter: 1555
Spelade starter: 1555
Män/kvinnor: 79% män,
21% kvinnor
 

 

Tävlingsperioder

Borås 25/8 - 16/12
 
Jönköping 29/9 - 22/12
 
Nässjö 8/12 - 2/2
 
Värnamo 9/2 - 14/4
 
Eksjö 23/3 - 9/5
 
SuperSemifinal 25/5 (Värnamo)
Superfinal 26/5 (Värnamo)
Olika profiler!
 

 

Prispengar/deltävling

1:a   15 000 kr
2:a     7 000 kr
3:a     5 000 kr
4:a     3 000 kr
5-8:e     2 000 kr
9-12:e     1 500 kr
13-16:e     1 200 kr
17-20:e     1 100 kr
21-24:e     1 000 kr